farkında(sız)lık...

hiç kimse  ben salağım demez ki...ilginçtir ama salaklık yapmakta insanların üstüne yoktur.bir şeyin olacağını bilirsin,şöyledir dersin,ama yine de kafanda olanı uygularsın.ya da şunu şunu yaparsam şöle olacak bu benim için iyi dersin ama uygulamazsın niye?

yahu bir hedefin varsa çalış,uğraş,fedakarlık yap dimi ama.elinden geleni değil elinde gelenin fazlasını yap.Sıkıldım yok! olmamalı! sonuna kadar uğraşacaksn.sonra istediğin olur.olmuyorsa da bir hayır vardır,bu budur...ben insanların fikirleriye uğraşmaktan bıktım! milletle uğraşmaktan sıkıldım.bazen hiç kimseyi kaldıramıyorum bazense bir o kadar ihtiyaç duyuyorum.ne istediğimi inanır mısın ben bile bilmiyorum...hayattan beklentilerim o kadar çok fazla ki bazen kendimden bile sıkılıyorum ben!

hayatımda herşey mükemmel olmalı en azından en çoğuna kadar.ortası benim için yok.ya olsun ya olmasın.bir şey ya iyidir ya kötüdürya beyazdır ya siyahtır.beyaz; her rengi içerir maksimumdur siyahsa hiç birşeydir. iyi ; tüm güzelliklerdir kötüyse negatiftir.gördün mü bak hayat ya maksimumdur ya da minimum.o halde hayattan ya zevk alırsın ya da almazsın.bu böyledir.iinsan psikolojisi değişkendir.hep beklenti içindedir.o halde karşındakine buna göre yaklaş.

hayattan pozitif enerji çalacaksın.yoksa yaşanmaz.olmaz.hep ötekilere patlarsın.günleri iyi değerlendirmelisin.değersizliklerle vakit geçirme hayatı yaşa..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !